11.01.2015, 00:00

Rusko je hrozbou pre svet. Toto sú top zbrane Putinovej armády

Ruská armáda je napriek ekonomickej kríze v strehu. Ročne do nej investujú 70 miliárd dolárov.

Ruská armáda je treťou najlepšie financovanou na svete. Zo svojho rozpočtu je schopná financovať 845 tisíc vojakov, viac ako 22 tisíc tankov a takmer 1400 bojových lietadiel.

Napriek tomu, že v súčasnosti už krajina nie je považovaná za takú superveľmoc, ako kedysi, ozbrojené sily prechádzajú veľmi výraznou transformáciou. Zásluhu má na tom najmä ruský prezident Vladimir Putin, ktorý po svojom znovuzvolení v roku 2012 ohlásil mohutné investície do ozbrojených zložiek.


Ruský prezident Vladimir Putin. Snímka: Reuters

Armáda sa v súčasnosti rozdeľuje do viacerých menších zložiek, aby tak tvorila účinnejšie a pohyblivejšie jednotky. Hlavný dôraz pri vývoji kladú Rusi predovšetkým na inovatívne technológie a hrubá ľudská sila odchádza viac a viac do úzadia. Napríklad vozidlo Pantsir-S1 je protiletecký systém, ktorý je vo svojej podstate tank s obrovským množstvom kanónov navyše. Prezrite si desať aktuálne najvyspelejších ruských zbraňových systémov.

zdroj: Bussines Insider

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.