05.08.2014, 00:00

Škola investora: Máte dostatok času? Skúste realitné fondy

Realitný fond, ktorý je považovaný za alternatívnu investíciu k akciovým portfóliám, je vhodný pre investorov, ktorí majú dlhodobú stratégiu.

Nehnuteľnosti sú tak ako akcie a dlhopisy súčasťou finančných trhov a v segmente alternatívnych investícií predstavujú špecifickú investičnú triedu. Výnosy z nich sú preto porovnávané s výnosmi plynúcimi z iných investičných tried. Samotný realitný fond, ktorý je považovaný za alternatívnu investíciu (diverzifikačný prvok) k akciovým portfóliám, je vhodný pre investorov, ktorí majú dlhodobú „buy and hold“ (kúp a podrž) stratégiu. Dokáže im priniesť vyšší než bežný výnos plynúci z iných nízko rizikových tried aktív.

 

Slovenské realitné fondy zaznamenali počas svojho pôsobenia na trhu zmiešané výsledky. V porovnaní s vývojom cien iných tried investičných aktív si však aj na

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.