17.11.2016, 16:03

Fico obedoval so študentmi. Garantuje, že za jeho vlády budú cestovať bezplatne

Premiér pozval pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie 17 študentov na obed do vozňa.

Fico obedoval so študentmi. Garantuje, že za jeho vlády budú cestovať bezplatne
Zdroj: TASR

Možnosť cestovať vlakom zadarmo bude pre žiakov a študentov zachovaná aj v budúcnosti. Po dnešnom obede so študentmi vysokých škôl z celého Slovenska to vyhlásil predseda vlády SR Robert Fico.

Dva roky po zavedení tohto opatrenia premiér informoval, že na bezplatné cestovanie vlakom sa za tento čas zaregistrovalo takmer milión ľudí (990-tisíc). Počet cestujúcich z radov študentov a dôchodcov stúpol podľa neho prakticky dvojnásobne. Vzrástol aj počet študentov a cestujúcich, ktorí využívajú zľavy zavedené na tento účel.

Fico garantuje

Rozhodnutie dať študentom a žiakom možnosť bezplatne cestovať vlakom považujem za jedno z najsociálnejších rozhodnutí, ktoré vôbec bolo prijaté od roku 1989 pre túto kategóriu,“ vyzdvihol Fico.

My urobíme všetko pre to, aby toto rozhodnutie bolo zachované na čo najdlhšie obdobie. Minimálne, pokiaľ budeme vo vláde, garantujeme, že bezplatné cestovanie vlakom pre žiakov, študentov a dôchodcov zostane zachované a nebudeme do neho v žiadnom prípade zasahovať,“ prisľúbil.

Obedovali vo vlaku

Premiér spolu s podpredsedom vlády Petrom Pellegrinim a ministrom financií Petrom Kažimírom pozval symbolicky 17 študentov z vysokých škôl z celého Slovenska na obed v jedálenskom vozni na Hlavnej stanici v Bratislave. Na brífingu po obede zablahoželal všetkým občanom SR k dnešnému štátnemu sviatku. Rovnako aj študentom oslavujúcim Medzinárodný deň študentstva.

„Kombinácia týchto dvoch sviatkov nás viedla k tomu, že sme dnes, 17. novembra, pozvali symbolicky 17 študentov z viacerých škôl na obed, v rámci ktorého sme sa pokúšali vytvoriť priestor na diskusiu,“ ozrejmil s tým, že to považuje za najlepší spôsob pripomenutia si týchto dvoch udalostí. V tradícii chce pokračovať aj naďalej.

Fico osobne diskutoval so študentmi Ekonomickej univerzity v Bratislave. „Sú to ľudia, a to sa mi veľmi páči, ktorí spájajú svoju budúcnosť so Slovenskom, chcú tu zostať, chcú sa venovať práci, ktorá ich baví a na ktorú sú pripravovaní,“ ocenil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.