Českí chuligáni vyvádzali, ľudia utekali. Derby v Bratislave poznačili násilnosti

23.10.2014, 20:09
tasrtasrredred
Derby v Bratislave ovplyvnili výtržnosti. Na ihrisku dominovala Sparta, ktorá jednoznačne vyhrala 3:0.

Pripravovali sa na to niekoľko minút. Potom začali vytrhávať sedačky, rozoberali ploty hádzali kovové tyče okolo seba. Násilnosti naplno prepukli. Bežní ľudia začali utekať. Takto vyzeral prvý polčas v slávnom derby medzi Slovanom Bratislava a Spartou Praha. Českí fanúšikovia vyvádzali a rozhodca musel zápas na niekoľko minút prerušiť. Incidenty sa dotkli aj komentátorov RTVS, ktorí museli odísť zo svojho komentátorského stanoviska.

"Bol som pripravený sa brániť," povedal v priamom prenose po incidente spolukomentátor Karol Marko. Po upokojení situácie delegáti Európskej futbalovej únie (UEFA) rozhodli o tom, že zápas môže pokračovať. Ale už bez niektorých fanúšikov, ktorí sa kvôli strachu rozhodli opustiť štadión.

Na začiatku druhého polčasu dokonca museli vystúpiť na ihrisko obaja kapitáni, ktorí prosili fanúšikov o pokojnú situáciu. Keď sa začalo opäť hrať, tak favorit bol jasný. Sparta po zmene strán na ihrisku dominovala o tromi gólmi jednoznačne zápas ovládla. "Je to realita. V prvom rade si musíme sami povedať, kde máme problémy. To čo sa dialo na tribúnach je smutné," zhodnotil svoju premiéru tréner belasých Jozef Chovanec.

Európska liga UEFA 2014/2015:

I-skupina:

Slovan Bratislava - Sparta Praha 0:3 (0:0)

Góly: 56. Lafata, 61. Konaté, 81. Krejčí. Rozhodovali: Strömbergsson - Gustavsson, Flink (všetci Švéd.), bez kariet, 6891 divákov.

zostavy a striedania:

Slovan: Perniš - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Čikoš - Lásik - Žofčák, Halenár (79. Fořt), Grendel (76. Hudák), Jablonský (59. Kubík) - Soumah

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Konaté, Matějovský (80. Vacek), Dočkal (90.+1 Mareček), Krejčí - Lafata (86. Přikryl)

Štvrtkový zápas I-skupiny Európskej ligy UEFA medzi futbalistami ŠK Slovan Bratislava a AC Sparta Praha hlavný rozhodca Švéd Martin Strömbergsson prerušil už v 42. minúte. Skupina hosťujúcich fanúšikov z Česka vylomila oplotenie na svojom sektore a rozbehla sa smerom k táboru priaznivcov "belasých". Niekoľko minút trvajúcu potýčku následne prerušil až zásah polície a ťažkoodencov.

Inkriminovaný moment nastal potom, čo zo sektora "rudých" vyletelo v závere prvého polčasu niekoľko vytrhnutých sedačiek a na tartanovú dráhu štadióna na Pasienkoch dopadli svetlice. Následne fanúšikovia českého klubu vylomili oplotenie a napadli divákov sediacich vo vedľajších sektoroch. Mnohí z nich sa v rámci bezpečnosti pokúsili ukryť pred agresormi útekom smerom k hracej ploche. Rozhodca vyhodnotil vzniknutú situáciu za bezpečnosť ohrozujúcu a poslal hráčov oboch tímov do šatní.

Hráči oboch tímov sa museli skrývať v útrobach štadiónu (amatérska snímka).

01 - Modified: 2006-11-28 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Otázka pre
01 - Modified: 2024-03-30 19:00:38 - Feat.: - Title: Slovan zdolal Podbrezovú v skupine o titul. Tri body zariadil v prvej minúte nadstavenia Marcelli 02 - Modified: 2024-02-23 12:05:57 - Feat.: - Title: Polícia riešila pri štvrtkovom zápase Slovana viaceré prípady porušenia zákona 03 - Modified: 2024-02-22 22:31:40 - Feat.: - Title: Veľká snaha, no opäť prehra. Slovan nestačil na Sturm ani v odvete, v pohárovej Európe tak belasí skončili 04 - Modified: 2024-01-28 12:46:32 - Feat.: - Title: Slovan ulovil zaujímavé meno. Na Tehelné pole prichádza bývalý kapitán Dunajskej Stredy 05 - Modified: 2023-12-30 21:14:52 - Feat.: - Title: Slovan ukončil rok treťou výhrou v rade. "Trpel som", povedal tréner Nitry
27. apríl 2024 20:26