Prevádzkový zisk Berkshire Hathaway vlani medziročne klesol o deväť percent.
Trh je v súčasnosti zbláznený do rastových spoločností so zaujímavým príbehom, ktoré sú častokrát dlhodobo stratové. Toto príslovie sa môže naplniť skôr, ako si myslíme.
Softvérový startup nedávno oznámil, že rad jeho investorov sa rozšíri o Berkshire Hathaway.
Spoločnosť Berkshire Hathaway štvrtého najbohatšieho človeka planéty predstavila investície na japonskom trhu za 6,7 miliardy dolárov.
Berkshire kúpila za posledný rok asi päťpercentné podiely v japonských firmách Itochu, Marubeni, Mitsubishi, Mitsui & Co a Sumitomo.
Objem Muskovho majetku sa v piatok zvýšil o 6,1 miliardy na 70,5 miliardy dolárov.
Veštec z Omahy. Pod touto prezývkou je známy americký investor Warren Buffett, ktorý v minulosti viackrát stál na čele rebríčka najbohatších ľudí na svete.
Stratu spôsobil prepad na akciových trhoch, ktorý nasledoval po rozšírení sa nového koronavírusu z Číny do celého sveta, v dôsledku čoho sa ekonomická aktivita prakticky zastavila.
Warren Buffett oznámil, že jeho firma v apríli predala všetky svoje podiely v štyroch najväčších amerických aerolinkách.
Warren Buffett predal svoje vydavateľstvo za zlomok toho, čo ho stálo.
Fascinácia číslami ho vo veľmi ranom veku priviedla k úvahám nad tým, ako prísť k peniazom.
Dôležitým míľnikom v investorovom živote bolo zoznámenie so zakladateľom Microsoftu Billom Gatesom, s ktorým sa stali veľmi blízkymi priateľmi.
Naplno sa to ukázalo, keď ho neprijali na prestížnu Harvard Business School.
Od polovice 60. rokov tak Buffett začal pod krídla Berkshire Hathaway zhromažďovať firmy rôznych odvetví.
Cesta Warrena Buffetta na absolútny vrchol však bola vydláždená nielen vlastnou tvrdou drinou, ale aj početnými náhodami či pričinením okolitého sveta.