Novinka od Sulíka. Tínedžerom dá šancu na vlastný biznis
Rezort hospodárstva skúša s druhým kilečkom šťastie v medzirezortnom pripomienkovom konaní.
Rezort hospodárstva skúša s druhým kilečkom šťastie v medzirezortnom pripomienkovom konaní.
SaS si zakladá na zlepšení podnikateľského prostredia. Z lex korona však pre nesúhlas partnerov vypadli niektoré kľúčové plány.
Vládne nariadenia sú nejasné. Niektoré firmy preto nevedia, kedy môžu znovu ponúkať zákazníkom svoje služby.
Prvú vlnu žiadostí o štátnu prvú pomoc pre zamestnancov a živnostníkov úradníci spracovali a následne zaslali dohody. Viac než polovica z nich bola zle vyplnená.
Strana SaS pripravuje v novej vláde opatrenia, ktoré majú pomôcť biznisu v čase „koronakrízy“. Pre rastúce ekonomické škody sa počíta s urýchleným prijatím krokov. HN vybrali body, ktoré najviac ovplyvnia firmy.
Nášmu biznisu uberajú peniaze skokový rast minimálnej mzdy aj príplatky za prácu v noci či cez víkend.
Ak by drobné podniky fungovali efektívnejšie, otvoril by sa im priestor na lepší rast. Rezort hospodárstva plánuje podporu rodinných firiem – zväčša ide o mikrospoločnosti, ktoré zamestnávajú do 10 ľudí.
Pravdepodobne najvýraznejšie náklady podľa nej spôsobuje malým a stredným podnikateľom zákon o minimálnej mzde.
Od roku 2018 sa postupne zavádza úľava pre spoločnosti, ktoré platia bonusové mzdy svojim zamestnancom. Podniky radšej siahajú po iných benefitoch.
Čoraz viac spoločností si uplatňuje úľavu na daniach, keď zafinancujú výskumné projekty.
Povinné dotovanie dovolenky na celú súkromnú sféru by pre drobných podnikateľov znamenalo dodatočnú záťaž v tisíckach eur ročne.
Vláda firmám podnikanie nezľahčuje, ukazujú to aj medzinárodné rebríčky.
Na životné prostredie išlo v roku 2018 o polovicu viac ako rok predtým. Doplácajú na to malé firmy.
Tripartita včera schválila novelu o dani z príjmov, na malých podnikateľov čakajú výhody.
Vláda presunula peniaze z výskumu na cesty, podniky o ne nemali záujem. Firmy poukazujú na nedostatok spätnej väzby.