Koronavírus stopol stavbárov. Cudzinci odišli domov, priemerné platy vďaka tomu stúpli
Štát by sa mal po skončení pandémie pripraviť na „stavbársku resuscitáciu“.
Štát by sa mal po skončení pandémie pripraviť na „stavbársku resuscitáciu“.
Energeticky náročnému priemyslu hrozil zánik bezplatných emisných povoleniek, ktoré malo vystriedať uhlíkové clo. Nakoniec budú oba systémy určené na ochranu našich výrobcov fungovať súbežne.
Žilinská eseročka Stavizol, ktorá uzrela svetlo v roku 1993, mala vlani najnižšie tržby od svojho vzniku a dostala sa aj do rekordnej straty.
Svoj plán odísť oznámil Michael Jost s tým, že od roku 1996 je s rodinou len cez víkendy.
Aj keď technologický gigant Apple dá v Nemecku do vývoja čipov 1,2 miliardy, Únia čoraz viac zaostáva za výrobcami z USA a Ázie.
Zatiaľ čo Európa zažila vo výrobe nových vozidiel prepad o vyše 20 percent, slovenské automobilky ubránili polovičný pokles.
500 miliónov dolárov by stálo otvorenie bane v Grónsku.
Počas pandémie fabriky znížili produkciu. Emisie oxidu uhličitého a ďalších plynov v dôsledku toho vo svete vlani spadli o päť percent.
Pandémia ochromila produkciu „bajkov“ v Ázii a značne podporuje dopyt. Fabriky bežia len na pár percent a v predajniach je minimum tovaru.
Bratislavská rafinéria má ambíciu stať sa uhlíkovo neutrálnym hráčom. Jej výrobné portfólio by mohli v nasledujúcich rokoch tvoriť chemikálie, plasty či vodík.
Šéf envirorezortu žiada novelu zákona o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia. Tie majú výhľadovo podnikom zdvihnúť náklady v tejto oblasti o stovky percent.
Produkcia priemyslu na Slovensku vlani klesla o 9,1 percenta, v decembri ale o 6,8 percenta vzrástla.
Európsky parlament schválil uhlíkové hranice. Tie by už od leta mohli priťažiť najväčším emitentom oxidu uhličitého z tretích krajín a pomôcť našim veľkým fabrikám.
Minister Richard Sulík ide chrániť podiel štátu v elektrárňach spôsobom, ktorý vystrašil top podniky.
Vývoz švajčiarskych hodiniek sa vlani prepadol o tretinu. Na vine sú uzemnené lietadlá aj zatvorené kamenné pobočky.
Energeticky náročné podniky sa budú musieť vyrovnať so svojimi emisiami CO2. Plán obnovy počíta s pomocou Bruselu na úrovni stoviek miliónov eur.