Čo na to hovorí Ukrajina?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský pred pár dňami navštívil frontovú líniu a požiadal o dodržiavanie prímeria.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský pred pár dňami navštívil frontovú líniu a požiadal o dodržiavanie prímeria.
„Rusko má len dvoch spojencov – svoju armádu a svoje námorníctvo.“
Americký prezident Joe Biden dáva jasne najavo, že Kyjevu ponúka neochvejnú podporu.
Známy ruský vojenský analytik Pavel Felgenhauer pripomína, že na východe Ukrajiny je momentálne takzvaná „rasputica“ – obdobie nezjazdných ciest pre topiaci sa sneh a silné zrážky.
Serióznejším problémom sa javí možnosť, ktorá spočíva vo vytvorení pozemného koridoru medzi Donbasom a Krymom alebo, v divokejšom scenári, medzi Krymom a Podnesterskom – odštiepeneckým regiónom Moldavska, kde má Moskva svoju vojenskú prítomnosť.
Z Moskvy sa ozývajú čoraz ostrejšie slová.
Kto v súčasnosti navštívi anektovaný Krym, zažije cestu späť v čase. Deravé cesty, opadané omietky, bezprizorný dobytok ponevierajúci sa pri ceste.
Viac ako sto rokov po objave uhlia v oblasti založil britský priemyselník John Huges koncom 19. storočia mesto v povodí rieky Donec.
Na ukrajinsko-ruské hranice sa v súčasnosti opäť upierajú oči sveta.
Tatári boria mýtus, že Krym je tradičnou oblasťou Ruska, tvrdí pre HN Emine Džaparovová, krymská Tatárka a prvá námestníčka ukrajinského ministerstva zahraničných vecí.
Európska únia v reakcii na uväznenie Navaľného plánuje zaviesť sankcie pre konkrétne osoby zodpovedné za jeho zadržanie a odsúdenie.
Expert na súčasné Rusko Ján Šír o situácii v krajine Vladimira Putina.
Ruská Štátna duma jednomyseľne ratifikovala túto dohodu o päťročnom predĺžení platnosti novej zmluvy New START
Rusko a Spojené štáty sa v utorok dohodli na predĺžení zmluvy New START, ktorá obmedzuje počet amerických a ruských strategických jadrových zbraní.
Medzi témami bolo tiež predĺženie dohody Nový START o kontrole jadrových zbraní, minuloročné rozsiahle hackerské útoky na americké úrady či americká podpora Ukrajine.
Prezident USA Joe Biden zatiaľ nemá v pláne telefonát s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.