Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2019, 18:30

U. S. Steel Košice plánuje prepúšťať. Ide len o próblem oceliarskeho odvetvia alebo začiatok zlých časov pre slovenskú ekonomiku?

  • Hromadné prepúšťanie v U. S. Steel Košice je výsledkom prehlbujúcej sa krízy oceliarskeho priemyslu.
  • ​Analytikov sme sa opýtali, či ide len o problém oceliarskeho odvetvia alebo začiatok zlých časov pre slovenskú ekonomiku.
  • Článok je súčasťou letného seriálu HNonline.sk Téma týždňa v ekonomike.
U. S. Steel Košice plánuje prepúšťať. Ide len o próblem oceliarskeho odvetvia alebo začiatok zlých časov pre slovenskú ekonomiku?
Zdroj: TASR/AP

Podľa ukazovateľov to vyzerá, že slovenskej ekonomike sa darí. Tempo rastu hospodárstva je na solídnej úrovni zhruba štyroch percent a nezamestnanosť je na historických minimách.

Otázkou preto ostáva, do kedy sa bude Slovensko viesť na dobrej ekonomickej vlne a ako môže s hospodárstvom zamávať avizované prepúšťanie košických oceliarní.

Spoločnosť U. S. Steel Košice minulý týždeň oznámila razantný krok a pristúpila k prepúšťaniu. Do troch rokov plánujú rozviazať zmluvu až s 2500 zamestnancami. Reagujú tak na nepriaznivú situáciu, ktorú zažívajú európski oceliari.

​Analytikov sme sa opýtali, či ide len o problém oceliarskeho odvetvia alebo začiatok zlých časov pre slovenskú ekonomiku.

Analytikom sme položili nasledujúce otázky:

1.) Ide o problém len jedného odvetvia (oceliarsky priemysel) alebo hlbší problém slovenskej ekonomiky?

2.) Môžeme hovoriť o začiatku zlých časov a obdobiu prepúšťania na Slovensku?

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.