03.06.2009, 16:45

Holandsko predá poisťovaciu divíziu Fortisu

Holandská vláda dnes schválila predaj poisťovacej divízie finančnej spoločnosti Fortis britskej poisťovni Amlin za 350 miliónov eur (10,54 miliardy Sk). Peniaze chce vláda použiť na zníženie štátneho dlhu.

Predaj Fortis Corporate Insurance (FCI), ktorý ešte musí schváliť holandská centrálna banka, ako aj akcionári Amlinu, nasleduje po znárodnení holandských prevádzok Fortisu koncom minulého roka.     

Amlin, ktorý patrí do poisťovacej skupiny Lloyd's of London, oznámil, že FCI je lukratívna divízia, nakoľko je najväčším holandským poisťovateľom v oblasti lodnej a námornej dopravy a jedným z najväčších poisťovateľov firiem v krajine. V tejto oblasti patrí medzi najväčšie spoločnosti aj v Belgicku.     

Získaním FCI si chce Amlin zabezpečiť dobrú pozíciu na poisťovacom trhu v kontinentálnej Európe a "možnosti pre ďalšiu expanziu". Akvizíciu Briti zafinancujú čiastočne v hotovosti a čiastočne predajom akcií.     

Informovala o tom agentúra AP.     

(1 EUR = 30,1260 SKK)

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.