Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2017, 18:59

Austrálske aerolinky majú odvážny plán: Nonstop lety zo Sydney do Londýna cez severný pól

Išlo by o najdlhší komerčný let na svete, ktorý by trval 20 hodín.

Austrálske aerolinky majú odvážny plán: Nonstop lety zo Sydney do Londýna cez severný pól
Zdroj: Reuters

Austrálska letecká spoločnosť Qantas Airways plánuje do roku 2022 zaviesť nonstop lety zo Sydney do Londýna, pokiaľ jej výrobcovia lietadiel Airbus či Boeing dodajú vhodný stroj. S odkazom na informované zdroje to dnes uviedla agentúra Reuters.

Išlo by o najdlhší komerčný let na svete, ktorý by trval 20 hodín. Po väčšinu roka nebudú lietadlá austrálskych aeroliniek lietať štandardnou trasou cez Áziu a Európu, ale cez severný pól. Táto cesta je síce trochu dlhšia, ale hovorí pre ňu výhodnejšie prúdenie vzduchu.

Nonstop let Sydney-Londýn bude o tri hodiny kratší než let s medzipristátím. Predpokladá sa, že Qantas si za to nechá zaplatiť, letenka by mohla byť o 20 percent drahšia, ako keby sa cestujúci rozhodol cestovať s medzipristátím. V súčasnosti lietajú Qantas do Londýna cez Dubaj.

Výkonný riaditeľ Alan Joyce pred časom povedal, že pre tieto lety pripadajú do úvahy stroje Airbus A350-900ULR a Boeing 777-8. Firma ale zatiaľ žiadnu objednávku neurobila.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.