Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.08.2017, 18:34

Aerolinky omylom predali desaťtisíce lacných leteniek na linky Európa - Severná Amerika

Spoločnosť Air Canada však na chybu prišla a rezervácie postupne ruší.

Aerolinky omylom predali desaťtisíce lacných leteniek na linky Európa - Severná Amerika
Zdroj: Reuters

Chyba, ktorá potešila mnohých. Letecká spoločnosť Air Canada predávala letenky výrazne lacnejšie, ako je zvykom. Aerolinky však na omyl prišli a rezervácie postupne rušia.

Chybné letenky predala spoločnosť Air Canada na všetkých letoch medzi Európou a Severnou Amerikou. Týka sa to desaťtisícov leteniek.

Portál českých Hospodářskych novín ihned.cz, ktorý o omyle informuje, píše, že v priemere boli letenky lacnejšie o vyše 300 eur.

"Na všetkých transkontinentálnych letoch spoločnosť pravdepodobne zabudla na palivový príplatok. Medzi Európou a Amerikou sa tak dali kupovať spiatočné letenky za menej ako tritisíc korún (115 eur, pozn. red.)," tvrdí David Eiselt, zakladatel českého portálu cestujlevne.com.

Aerolinky si však chybu všimli a rezervácie začali rušiť. Platnosť rezervácie si zákazníci môžu overiť priamo na portáli, kde si letenku kupovali.

Kým Air Canada nedá oficiálne vyjadrenie, čo sa zatiaľ nestalo, tak podľa Eiselta "budú dodnes nezrušené letenky uznané a ľudia ich môžu bez problémov preletieť." Pravdepodobnosť je však nízka, tvrdí.

Už teraz spoločnosť niektoré rezervácie zrušila, iné sú stále platné.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.