12.09.2017, 18:55

Ako poznačila kríza Slovensko? Ekonóm vysvetľuje, čo čaká našu aj svetovú ekonomiku

Pozrite si rozhovor s ekonómom Radoslavom Kasíkom v HNtelevízii.

V prvom rade ide o banky, tým že hypotéky poskytovali banky. Bankové bilancie sú ohrozené, viacmenej dnes je svet celý prepojený v rámci globalizácie," reagoval v rozhovore v HNtelevízii ekonóm Radoslavom Kasík na otázku, ako sa prasknutie hypotekárnej bubliny v spojených štátoch môže prejaviť nezamestnanosti na Slovensku?

Podľa neho sú bankové bilancie ohrozené, viacmenej dnes je svet celý prepojený v rámci globalizácie.

"Bankový sektor je hybnou silou a krvným obehom každej ekonomiky aj celkovo svetovej ekonomiky. Takto postupne poklesom dôvery v bankovom sektore obmedzovaním poskytovania úverov sa to postupne prenieslo do iných sektorov aj regiónov," dodáva Kasík.

Tvrdí, že Slovensko je stále transformujúca sa a dobiehajúca ekonomika, pomerne dosť zameraná na priemysel s pomerne veľkou perspektívou služieb.

"Niektoré faktory, ktoré aj spôsobili pokles ekonomiky, prispeli aj k tomu opätovnému rastu. Hlavne ide o automobilový sektor, ktorý mal boom v nasledujúcich rokoch. Celkovú ekonomiku dokáže zlepšiť progres podnikateľského prostredia. Ja som skôr znižovanie daní, to je to čo vytvára pracovné miesta a podobne," tvrdí ekonóm. 

Viac sa dozviete vo videu.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.