13.09.2017, 00:00

Česká cestovka skrachovala. Naše sú stabilizované

Viac ako sto zákazníkov sa balilo na svoju zaplatenú dovolenku zbytočne.

Česká cestovka skrachovala. Naše sú stabilizované

Záujemcovia o dovolenku klikali na webovú stránku českej cestovnej kancelárie Azur Reizen márne. Od pondelka je na nej len oznam, že nie je schopná splniť svoje záväzky zo zmlúv o zájazdoch a vyhlásila krach. Rovnaká situácia nastala aj v ich sesterskej kancelárii Maxi Reisen, ktorá sa zameriavala na predaj nízkonákladovej dovolenky.


Náhradná dovolenka
Väčšinu zájazdov, ktoré mala Azur Reizen v ponuke, predávala prostredníctvom cestovnej agentúry Invia, ktorá pôsobí aj na Slovensku. „Aktuálne evidujeme 142 zmlúv, pri ktorých klienti ešte neodišli,“ informuje marketingový riaditeľ spoločnosti Invia Michal Tůma. Dodáva, že pre prípad krachu obchodných partnerov sú poistení. Klientom teda poskytnú náhradu v podobe kupónu. „Každý zákazník dostane voucher v rovnakej hodnote a vyberie si iný zájazd z celej našej ponuky,“ tvrdí Tůma. Podľa neho cestovná kancelária naplánovala na tento rok obrovský nárast kapacít, ktorý nestihla financovať. Taktiež uvádza, že s Azur Reizen spolupracovali mnoho rokov a až doteraz išlo o zákazníkmi dobre hodnoteného partnera.


Aj podľa odborníkov je skrachovanie tejto kancelárie prekvapivé. „Je veľmi neobvyklé, že sa tak stalo až na konci turistickej sezóny a zároveň po takmer 21-ročnom úspešnom pôsobení,“ vysvetľuje Michal Macháč, špecialista na cestovanie zo spoločnosti TM travel.


Bez slovenských turistov
Slovenská

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.