18.09.2017, 16:45 Aktualizované o 19:43, 18.09.2017

Ryanair zverejnil kompletný zoznam zrušených letov. Desať z nich sa týka Bratislavy

Aerolinky do konca októbra zrušia desiatky letov denne.

Ryanair zverejnil kompletný zoznam zrušených letov. Desať z nich sa týka Bratislavy
Zdroj: Reuters

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair ustúpila tlaku cestujúcich a zverejnila kompletný zoznam letov, ktoré zruší počas najbližších šiestich týždňov.

Medzi zrušenými letmi je aj spojenie medzi bratislavským Letiskom M. R. Štefánika a londýnskym Stanstedom. Týka sa to dohromady desiatich letov z a do Bratislavy, ktoré boli naplánované na 25. septembra, 2., 9., 16. a 23. októbra. 

Najviac letov ruší Ryanair vo veľkých európskych mestách, konkrétne v Londýne, Ríme, Miláne, v Paríži či Barcelone.

Spoločnosť v piatok oznámila, že v najbližších šiestich týždňoch zruší denne okolo 40 až 50 letov. Hlavným dôvodom je zvýšené čerpanie dovoleniek pilotmi. Počas prvých dní však zrušila vyše 80 letov denne.

Rozčúlení zákazníci 

Zástupcovia Ryanairu priznali, že plánovanie dovoleniek pilotov, ktorí si ich pre zmeny v spoločnosti musia vyčerpať do konca roka, nezvládli a momentálne pracujú na náprave.

​Krok Ryanairu viedol k rozčúleným reakciám cestujúcich, ktorí nevedia, ako sa majú v nasledujúcich dňoch zariadiť a či sa z prípadnej dovolenky budú môcť vrátiť plánovaným spojom.

Podľa organizácie pre práva spotrebiteľov Which? je povinnosťou spoločnosti poskytnúť informácie v dostatočnom predstihu. "Je nevyhnutné, aby Ryanair zverejnil celkový zoznam letov, ktorých sa rušenie dotkne, takže cestujúci budú mať dostatok času na alternatívne riešenia," uviedla organizácia.

Tisíce cestujúcich 

Odhaduje sa, že rušenie letov zasiahne okolo 285-tisíc cestujúcich, niektoré zdroje hovoria až o 400-tisíc pasažieroch. Ryanair uviedol, že dotknutí pasažieri si budú môcť vybrať medzi náhradným letom alebo vrátením peňazí.

​Medzitým médiá zverejnili informácie, že Ryanair má aj nemalé problémy s celkovým počtom pilotov. Tí postupne prechádzajú ku konkurenčnej spoločnosti Norwegian Air. To potvrdil aj hovorca Norwegian Air, ktorý uviedol, že len tento rok k nim prešlo od Ryanairu 140 pilotov.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.