Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2017, 08:20

Penta upevňuje pozíciu v Srbsku, prevzala desiatky lekární

Lekárne Dr. Max patriace investičnej skupine Penta minulý týždeň uzavreli v Srbsku kúpu desiatok lekární siete Farmanea.

Penta upevňuje pozíciu v Srbsku, prevzala desiatky lekární
Zdroj: Pavol Funtál

Na tamojší trh lekárenský reťazec vstúpil vlani, s novo nadobudnutým prevádzkami ich tu má stovku. Napísal to dnes denník E15. Hodnotu obchodu neuviedol.

Prvé dve zo srbských lekární už prešli zmenou na farby českej siete, píše denník. Cieľom firmy je mať do konca roka v Srbsku 150 lekární, povedal skôr pre web týždenníka Trend holdingový riaditeľ Dr. Max Leonardo Ferrandina.

"V horizonte troch rokov chceme byť (v Srbsku) jedným z hlavných hráčov," dodal. Dr. Max v júni vstúpil na rumunský trh, kde kúpil 31 lekární. Je najväčšou sieťou lekární v strednej Európe, v piatich krajinách ich tu prevádzkuje približne 1 300.

Vedľa Srbska a Rumunska pôsobí aj v Poľsku, jednotkou na trhu je v Česku a na Slovensku. 

Penta je stredoeurópska investičná skupina, popri zdravotníctve pôsobí vo finančných službách, výrobe, maloobchode a realitnom developmente. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac než 32-tisíc ľudí a hodnota aktív skupiny predstavovala vlani 8,5 miliardy eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.