Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2017, 00:00

Siemens a Alstom sa kvôli Číne chcú spojiť

Ázijský gigant CRRC chce preniknúť do Európy. Jej vstupnou bránou by mohla byť Škoda Transportation.

Siemens a Alstom sa kvôli Číne chcú spojiť
Zdroj: Reuters

Čína sa čoraz viac pozerá po Európe. Výnimkou nie je ani železničná doprava. Čínsky konglomerát CRRC sa najnovšie snaží do Európy preniknúť cez českú firmu Škoda Transportation. Pekinská firma sa už dlhšie snaží dostať na európsky trh, a práve vstup do českého výrobcu železničných súprav by mu to umožnil. „Ich výrobky sú lákavé kvôli cene, spoločnosť ich dokáže ponúknuť až o tretinu lacnejšie ako konkurencia,“ tvrdí šéfredaktorka Železničnej revue Desana Mertinková a dodáva, že zároveň dokážu chudobnejším regiónom ponúknuť výrobu aj úver. Takýmto spôsobom sa im už podarilo napríklad preniknúť na Balkán.

Kvôli jeho prítomnosti však európske železničné firmy začínajú premýšľať o svojej budúcnosti. Tá by sa mohla niesť práve v duchu spájania síl. Konkrétne francúzska firma Alstom, ktorá stojí aj za výrobou slávnych rýchlovlakov TGV, a nemecká spoločnosť Siemens by mohli v rámci svojich železničných divízii uskutočniť „svadbu z rozumu“, ktorá by mohla byť v budúcnosti proti silnej konkurencii silným štítom.

Železničný Airbus
Zástupcovia zamestnancov francúzskeho Alstomu tvrdia, že zlúčenie bude zrejme nevyhnutným boj

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.