Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2017, 16:45

Na svete je rekordný počet milionárov, najviac ich pochádza z USA

Majetok všetkých dolárových milionárov predstavuje takmer 65 biliónov dolárov.

Na svete je rekordný počet milionárov, najviac ich pochádza z USA
Zdroj: Reuters

Počet milionárov vo svete sa vlani zvýšil takmer o 8 percent na rekordných 16,5 milióna. Ich celkový majetok predstavoval takisto rekordných 64,5 bilióna dolárov (54,63 bilióna eur), uviedla poradenská firma Capgemini.

Majetok bohatých jednotlivcov, ktorí majú investovateľné aktíva vo výške minimálne 1 milión dolárov, do ktorého sa nezapočítava primárna rezidencia, zbierky ani spotrebný tovar, v roku 2016 vzrástol o 8,2 percenta a do roku 2025 by mal prekonať 100 biliónov dolárov. Vlani sa novými milionármi stalo okolo 1,15 milióna ľudí, uvádza sa v správe Capgemini.

Najväčší počet milionárov pochádzal vlani z USA, Nemecka a Číny, pričom takmer dve tretiny milionárov bolo z týchto troch krajín. V USA počet milionárov v roku 2016 stúpol na 4,8 milióna zo 4,46 milióna, v Číne na 1,13 milióna z približne 1 milióna v roku 2015.

Ázijsko-pacifický región, Európa a Severná Amerika rovnakým dielom prispeli k nárastu bohatstva. V Rusku, Brazílii a Kanade prišlo ku zmene kurzu, keďže v roku 2015 ešte majetok v týchto štátoch klesal. Rusku pomohlo oživenie akciového trhu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.