Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2017, 23:17

Google a Tesla zachraňujú Portoriko

Google a Tesla zachraňujú Portoriko
Zdroj: Reuters

Obnova Portorika, ktoré v septembri spustošil hurikán Maria, sa stáva aj príležitosťou na testovanie výskumu technologických firiem. Alphabet plánuje na ostrove vysielať mobilný signál z experimentálnych balónov, Elon Musk vezie na ostrov batérie a Facebook využíva umelú inteligenciu. Hurikán v septembri vyradil z prevádzky takmer celú mobilnú infraštruktúru, ktorú sa darí obnovovať len pomaly. 

Pomoc ostrovu
Veľká časť územia je tak bez signálu, pretože stále nefunguje 83 percent vysielačov, čo, samozrejme, komplikuje aj práce na obnove krajiny. Mobilný a dátový signál sa teraz pokúsi obnoviť aj matka Googlu Alphabet, respektíve jej výskumná divízia X, ktorá v spolupráci s miestnymi operátormi začne územie pokrývať z experimentálnych výškových balónov. Pre tento experiment už firma dostala povolenie od americkej Federálnej komunikačnej komisie (FCC) a rokovania s miestnymi partnermi vraj postupujú dobre, vyhlásil hovorca divízie X Libby Leahy pre USA Today. 

S balónmi, ktoré vysielajú internetové pripojenie z výšky zhruba 20 kilometrov, Google experimentuje od roku 2013. Zatiaľ ich testoval na Novom Z

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.