13.10.2017, 14:20

Český Leo Express expanduje. Prepravovať cestujúcich vlakom bude už aj do Poľka

Súkromný prepravca získal povolenie na prevádzku na trati do Krakova.

Štrajk v Maďarsku ochromil železnice. Snímka: REUTERS/Karoly Arvai
Zdroj: REUTERS/Karoly Arvai

Český dopravca Leo Express získal od poľského Úradu železničnej dopravy povolenie prevádzkovať spoje na trase medzi Prahou a Krakovom. Pre Novinky to uviedla tlačová hovorkyňa spoločnosti Kateřina Veitová.

Ako dodala, Leo Express sa tak stáva prvým dopravcom prevádzkujúcim medzinárodnú diaľkovú dopravu v Poľsku a prvým rýdzo súkromným dopravcom v tamojšej diaľkovej doprave.

Ako uviedol šéf firmy Leo Express Peter Köhler, Poľsko sa tak pripája k Švédsku, Veľkej Británii, Českej republike, Slovensku, Rakúsku alebo Taliansku, kde konkurencia na diaľkových spojoch už funguje.

Aj keď Poliaci využívajú železničnú dopravu stále častejšie, počet najazdených kilometrov na obyvateľa je oproti iným európskym krajinám polovičný, upozornil dopravca. "Vďaka novým dopravcom sa dá očakávať rast počtu cestujúcich, zatraktívnenie železničnej dopravy, rast inovácií a zvýšenie kvality cestovania a služieb pre súčasných aj nových cestujúcich," domnieva sa Leo Express.

Presný termín vstupu na poľské železnice zatiaľ firma neoznámila. V súčasnom období dopravca pôsobí v Poľsku na autobusových linkách.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.