13.10.2017, 14:35

Šéf Samsungu nečakane rezignoval. Firma je v bezprecedentnej kríze, vyhlásil

Pre firmu to znamená ďalšie otrasy vo vedení po tom, ako dediča celého konglomerátu Samsung Group I Če-jonga odsúdili v auguste za korupciu.

Samsung
Zdroj: Reuters

Šéf juhokórejskej spoločnosti Samsung Electronics Kwon O-hjon dnes prekvapujúco oznámil svoju rezignáciu, pričom ako dôvod uviedol "bezprecedentnú krízu" vo firme. Zároveň dodal, že dozrel čas na to, aby spoločnosť viedli mladší.

Pre firmu to znamená ďalšie otrasy vo vedení po tom, ako dediča celého konglomerátu Samsung Group I Če-jonga odsúdili v auguste za korupciu na päť rokov väzenia.

Ako uviedol server BBC, Kwon O-hjon je jedným z troch šéfov spoločnosti Samsung Electronics. Rezignáciu pritom ponúkol práve v deň, keď firma oznámila prognózu rekordných kvartálnych výsledkov.

Uviedla, že za 3. kvartál očakáva prevádzkový zisk na úrovni 14,5 bilióna wonov (10,81 miliardy eur), k čomu prispeli najmä vyššie ceny pamäťových čipov. To je však podľa šéfa firmy dôsledok krokov z minulosti, zatiaľ čo budúcnosť je neistá.

Kwon O-hjon uviedol, že o odchode uvažoval už nejaký čas a nemienil to už dlhšie odkladať.

"Sme konfrontovaní s bezprecedentnou krízou a som presvedčený, že je načase, aby spoločnosť začala odznova, s novým duchom a mladým vedením, ktoré bude schopné lepšie reagovať na výzvy spojené s rýchlo sa meniacim IT sektorom," povedal Kwon O-hjon. Členom predstavenstva zostane len do marca budúceho roka.

1 EUR = 1341,86 KRW

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.