Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2017, 00:00

Prazdroj rozširuje výrobu. Kapacitu zvýši za 11 miliónov

Prazdroj rozširuje výrobu. Kapacitu zvýši za 11 miliónov
Zdroj: Reuters

Až o tretinu oproti súčasnému stavu vzrastie kapacita výroby značky Pilsner Urquell v plzenskom pivovare. Plzeňský Prazdroj rozširuje prevádzku varne aj zrenia piva v tankoch. Do zvýšenia kapacity stáčacích liniek už nedávno investoval. Rozšírenie technológie sa netýka pivovarov v Nošoviciach a Veľkých Popoviciach, ktoré tiež spadajú pod Prazdroj, ale značka Pilsner Urquell tam nevarí. Podľa informácií hovorkyne skupiny Jitky Němečkovej vyjde nová investícia približne 11 miliónov eur. „Investícia bude dokončená v apríli budúceho roku a umožní zvýšiť výrobu Pilsner Urquell oproti súčasnému stavu o tretinu na 3,5 milióna hektolitrov ročne,“ uviedla Němečková. Zvýšenie produkcie sa príliš neprejaví na domácom trhu, kde spotreba piva na osobu dlhší čas skôr stagnuje. Investované milióny majú Prazdroju pomôcť najmä v exporte a do ázi

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.