Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.10.2017, 12:40

O problémové talianske aerolinky majú záujem Američania. Sú ochotní investovať "nižšie deväťmiestne číslo"

Americký investor sa prejavil ako ďalší záujemca o spoločnosť Alitalia.

O problémové talianske aerolinky majú záujem Američania. Sú ochotní investovať "nižšie deväťmiestne číslo"
Zdroj: Reuters

Americká investičná spoločnosť Cerberus Capital Management má záujem o talianske aerolínie Alitalia. A jej ponuka by umožnila dopravcovi, aby zostal nezávislý. Uviedli to noviny Financial Times s odvolaním sa a zdroje, ktoré nechceli byť menované.

Cerberus povedal Alitalii, že sa stále zaujíma o kúpu celej spoločnosti, ak by bola možná jej rozsiahla reštrukturalizácia.

Sedem kupcov 

O talianske aerolínie sa uchádza celkovo sedem potenciálnych kupcov, vrátane nemeckej leteckej spoločnosti Lufthansa a britského nízkonákladového dopravcu EasyJet. Ale Lufthansa aj EasyJet chcú len časť Alitalie.

Cerberus so sídlom v New Yorku sa rozhodol nepredložiť vlastnú ponuku, pretože považuje podmienky verejnej súťaže za príliš reštriktívne. Ale naznačil, že je ochotný investovať finančné prostriedky vo výške "nižšieho deväťmiestneho čísla", alebo v pásme 100 až 400 miliónov eur, aby získal kontrolu nad Alitaliou.

Profit pre odbory 

Má tiež v pláne požiadať taliansku vládu, aby si ponechala podiel v leteckej spoločnosti, pričom odborové organizácie by z toho tiež profitovali "v podobe z nejakej formy podielu na zisku".

Agentúram sa zatiaľ nepodarilo získať reakcie Alitalie a spoločnosti Cerberus Capital Management na článok.

Problematická talianska letecká spoločnosť dosiahla zisk len niekoľkokrát vo svojej 70-ročnej histórii, a väčšinu času zápasí so stratami. Jej zamestnanci pritom odmietajú plán na zníženie počtu pracovných miest a platov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.