Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2017, 11:25

Miliardárov na svete pribudlo, Ázia prvýkrát v histórii prekonala USA

K nárastu počtu dolárových miliardárov prispeli vyššie ceny surovín a nehnuteľností.

Miliardárov na svete pribudlo, Ázia prvýkrát v histórii prekonala USA
Zdroj: Reuters

Celosvetový počet dolárových miliardárov sa vlani zvýšil o desať percent na 1 542 osôb, pričom obzvlášť silný prírastok zaznamenala Čína. Celková hodnota majetku miliardárov stúpla o 17 percent na rekordných šesť biliónov dolárov (5,09 bilióna eur).

Vyplýva to podľa agentúry DPA zo štúdie poradenskej spoločnosti PwC a švajčiarskej banky UBS. V Ázii sa podľa štúdie počet miliardárov vyšplhal na 637. Prvýkrát v histórii tak bol vyšší než v Spojených štátoch, kde je 563 miliardárov. V Európe vlani pribudli iba traja miliardári a ich celkový počet tak dosiahol 342.

Najviac miliardárov v rámci Európy pripadá na Nemecko, za ktorým so značným odstupom nasledujú Británia, Taliansko, Francúzsko a Švajčiarsko, píše DPA. K minuloročnému nárastu hodnoty majetku miliardárov prispeli okrem iného vyššie ceny surovín a nehnuteľností.

Štúdia tiež uvádza, že podniky, ktoré miliardári vlastnia alebo v ktorých majú podiel, zamestnávajú po celom svete najmenej 27,7 milióna ľudí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.