Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2017, 00:00

Na zozname Paradise Papers svietia aj Slováci

Nové záznamy zverejnil opäť nemecký denník Süddeutsche Zeitung.

Obchodné centrum v Litve
Zdroj: TASR/AP

Megakauza, ktorá odhalila tisícky offshore účtov v daňových rajoch, pokračuje, tentokrát mladšou sestrou, ktorá dostala meno Paradise Papers. Pred niekoľkými dňami totiž Medzinárodné konzorcium investigatívnych novinárov informovalo o novom masívnom úniku tajných informácií o bohatých klientoch, ktorí po celom svete tajne investujú miliardy eur.

Do vyšetrovania je zapojený aj český investigatívny tím Investigace.cz. Ten priniesol informácie, že ani naše firmy nie sú výnimkou. „Pravdepodobne sa tam nachádza viacero slovenských firiem. Slovenska sa zatiaľ týka 3 600 záznamov,“ uviedla zakladateľka Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku Pavla Holcová.


Slovensko v súčasnosti prijíma opatrenia, ktoré by mali zabrániť daňovým únikom. „Aj napriek boju proti vyhýbaniu sa plateniu daní, ako aj opatreniach, ktoré sa plánujú prijať, je možné predpokladať výraznejší útlm takýchto káuz. Na druhej strane, žiadne z opatrení nie je úplne nepriestreľné, ani jeden nástroj neznamená, že sa existencii týchto štruktúr úplne zabráni,“ uviedol Miroslav Marcinčin zo Slovenskej komory daňových poradcov.


Rozdiel medzi Panama Papers a Paradise Papers
Oba dokumenty sa líšia tak v zdrojoch, ako aj v obsahu. Na rozdiel od dokumentov v Paname sú

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.