Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2017, 14:45

Je to oficiálne: Tkáč, Kellner a Křetinský ovládli porovnávač cien a skupinu e-shopov

Transakciu už minulý rok schválil protimonopolný úrad.

Je to oficiálne: Tkáč, Kellner a Křetinský ovládli porovnávač cien a skupinu e-shopov
Zdroj: Peter Mayer

Skupina PPF získala 40-percentný podiel v skupine e-shopov Mall Group a porovnávači cien Heureka.cz. Ďalších 40 percent ovládli podnikatelia Daniel Křetínský s Patrikom Tkáčom. Zvyšných 20 percent vlastní investičná skupina Rockaway Capital podnikateľa Jakuba Havrlanta. Na otázku ČTK to dnes uviedla Michaela Papežová zo skupiny Rockaway.

"Sme radi, že sa podarilo dotiahnuť všetky formálne kroky, aby skupina PPF aj Daniel Křetínský s Patrikom Tkáčom mohli dokončiť už skôr avizovaný majetkový vstup do štruktúry Mall Group a Heureky. Vzájomné rozloženie je v pomere 40:40:20, čo reflektuje pôvodný plán aj vzájomné akcionárske dohody, "uviedla Papežová.

Od roku 2015

Investičná skupina Rockaway kúpila za viac ako 200 miliónov eur druhý najväčší e-shop v Česku Mall.cz a porovnávač cien Heureka.cz v roku 2015.

V polovici minulého roka transakciu schválil protimonopolný úrad. Obchod financovali práve Křetínský, Tkáč a investičná skupina PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera.

Niekoľko špecializovaných obchodov

Obrat skupiny e-shopov Mall Group dosiahol vlani 600 miliónov eur. Do skupiny okrem Mall.cz patria napríklad špecializované obchody CZC.cz, Vivantis, Proděti, BigBrands, Kolonial, Bux, Sporty a Rozbaleno.

Skupina PPF investuje do viacerých sektorov od bankovníctva a finančných služieb cez telekomunikácie, poisťovníctvo, nehnuteľnosti, poľnohospodárstvo až po biotechnológie. Pôsobí v Európe, Rusku, Ázii a USA. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.