Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.10.2021, 07:32

Automobilka Tesla presunie sídlo z Kalifornie do Texasu, oznámil Musk

Podľa Elona Muska firma západné pobrežie Spojených štátov neopúšťa.

Automobilka Tesla presunie sídlo z Kalifornie do Texasu, oznámil Musk
Zdroj: Reutes

Tesla oficiálne presunie svoje sídlo z kalifornského Silicon Valley do Texasu. Na valnom zhromaždení akcionárov americkej automobilky to oznámil generálny riaditeľ spoločnosti Elon Musk. Výrobu na západnom pobreží Spojených štátov podľa neho firma zachová.

Novú centrálu stavia spoločnosť v Austine. Doteraz má sídlo v srdci Silicon Valley, v meste Palo Alto. Pri oznámení Musk okrem iného poukázal na to, že v Texase sú oproti Kalifornii nižšie životné náklady zamestnancov.

"S potešením oznamujem, že presúvame naše sídlo do Austinu," povedal podľa agentúry AFP Musk na štvrtkovom valnom zhromaždení akcionárov Tesly.

Podľa neho však firma západné pobrežie USA neopúšťa a naopak tu bude pokračovať v rozširovaní výrobných kapacít, vrátane závodu vo Fremonte pri San Franciscu .

Podnikateľ sa od začiatku pandémie covidu-19 dostával do sporov s kalifornskými úradmi kvôli koronavírusovým reštrikciám, ktoré považoval za príliš prísne. Sám vlani opustil Los Angeles a presťahoval sa do Texasu.

Okrem závodu v Texase buduje Tesla aj továreň pri Berlíne, ktorá bude jej prvá v Európe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.