14.11.2017, 09:23

Vyhliadky na rastúcu americkú produkciu tlačia ceny ropy nadol

Ceny ropy v utorok ráno mierne klesli.

Vyhliadky na rastúcu americkú produkciu tlačia ceny ropy nadol
Zdroj: Reuters

Vyhliadky na ďalšie zvýšenie produkcie v USA totiž zrejme oslabia snahy Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalších veľkých producentských štátov, ktoré sa snažia obmedzením ťažby znížiť prebytok ponuky na trhu.

Americká WTI sa obchoduje na úrovni okolo 56,50 dolárov (48,47 eura) za barel a severomorská ropa Brent pod hranicou 63 dolárov za barel.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s decembrovým kontraktom sa predával po 56,54 dolárov za barel. To bolo o 22 centov alebo o 0,39 percenta menej než v pondelok na konci obchodovania na newyorskej komoditnej burze. Januárový kontrakt na ropu Brent dnes ráno zlacnel o 32 centov alebo 0,51 percenta na 62,84 dolárov za barel.

Aj napriek aktuálnemu miernemu poklesu sa ceny čierneho zlata pohybujú na relatívne vysokej úrovni. V pondelok ich podporilo zvýšenie prognózy OPEC týkajúcej sa vývoja dopytu. V priebehu utorkového obchodovania sa investori na ropnom trhu sústredia na údaje o vývoji ropných rezerv v USA. Experti počítajú s ich znížením.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.