Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.11.2017, 00:00

V Česku vyšlo najmenej kníh za 10 rokov. Boom zažívajú audioknihy

V Česku vyšlo najmenej kníh za 10 rokov. Boom zažívajú audioknihy
Zdroj: Dreamstime

Za knihy sa vlani v Česku utratilo 7,8 miliardy českých korún (približne 305 miliónov eur), teda o štyri percentá viac ako vlani. Odhadovaný obrat uviedol Zväz českých kníhkupcov a nakladateľov vo svojej výročnej správe. Zároveň však vlani vyšlo najmenej nových kníh od roku 2006.


Solídny rast
V číslach sú započítané aj tržby za audioknihy a e-knihy. Predaj elektronických kníh vlani rástol rýchlejšie než predaj fyzických kníh, dohromady sa predalo vyše milióna e-kníh. Medziročný rast obratu o 37 percent zaznamenal trh s audioknihami.


Vlani podľa zväzu vyšlo najmenej knižných titulov od roku 2006 a prepad počtu vydaných titulov z roka na rok bol rekordný. Zväz s odvolaním sa na údaje Českej národnej bibliografie počet vlani vydaných titulov odhaduje na zhruba 15 500 titulov s datovaním roku 2016. Je to zhruba o 1 100 menej než v roku 2015. Dlhod

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.