Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2017, 10:01 Aktualizované dňa 28.11.2017 o 11:49

Vaše kroky sú prejavom nedôveryhodnej politiky, vyčítal Mikloš Sulíkovi. Ten mu pripomenul chyby z minulosti

V diskusii Hospodárskych novín o budúcnosti Európy Mikloš prízvukoval, že zastáva čoraz väčšiu integráciu, Richard Sulík opätovne varoval, že ak bude ECB pokračovať vo svojom konaní, eurozóna sa rozpadne.

Vaše kroky sú prejavom nedôveryhodnej politiky, vyčítal Mikloš Sulíkovi. Ten mu pripomenul chyby z minulosti
Zdroj: HN/Peter Mayer

Európska únia dnes funguje na princípe kto chce viac robí viac, a teda je na každej krajine, či bude pri dôležitých rozhodnutiach alebo zostane bokom.

Povedal to na diskusii Hospodárskych novín o budúcnosti Európy bývalý minister financií Ivan Mikloš. Minister za Dzurindovej vlády sa počas diskusie dostal viackrát do sporu so šéfom liberálov Richardom Sulíkom.

Kým Mikloš zastáva čoraz väčšiu integráciu, Richard Sulík opätovne varoval, že ak bude Európska centrálna banka pokračovať vo svojom konaní, eurozóna sa rozpadne.

"Keď poviem, že únia je kľúčový záujem Slovenska, kritizujem úniu lebo by mohla byť ďaleko lepšia. Ja som to poctivo vysvetlil a odôvodnil. Je dobré, že sme v Európskej únii. Ale nebudem tu mlčať, keď robia takéto faily," hovorí Sulík. 

Mikloš kriticky reagoval na šéfa liberálov.

"Ak súhlasíte s niečim na všeobecnej úrovni a potom konkrétnymi krokmi idete proti tomu, je to nedôveryhodná politika."

Sulík vyčítal Miklošovi aj situáciu okolo Grécka. "Vy ste nič nevybavili, iba ste to oddialili. Vy ste len oblbli voliča. My tie peniaze budeme musieť vrátiť preč," reagoval Sulík na Mikloša. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.