Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2017, 00:00

Obchod s cennými papiermi sa posunul

Zástupcovia Národného centrálneho depozitára cenných papierov hovoria o rýchlom prechode na nový systém.

Obchod s cennými papiermi sa posunul
Zdroj: Reuters

Uplynulý rok znamenal pre centrálny depozitár úspešné zvládnutie vytvorenia predpokladov plnohodnotného poskytovania všetkých služieb účastníkom kapitálového trhu vyplývajúcich z tuzemskej i európskej legislatívy. „Jedným z najvýznamnejších míľnikov spomínaných aj vo vládnej koncepcii je prechod nášho centrálneho depozitára na platformu TARGET2-Securities,“ vysvetľuje Ľubor Jenis, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Národného centrálneho depozitára cenných papierov.

Tento prechod sa uskutočnil v posledný októbrový víkend. 30. október bol prvým obchodným dňom v nových podmienkach po integrácii. Pre klientov centrálneho depozitára súčasne začali platiť novelizované verzie prevádzkového poriadku a ce

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.