Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2017, 00:00

Európa nám je už malá. Chystáme sa do Ameriky

Medzinárodný prepravca expandoval tento rok na Slovensku. Príchod zhodnotil pre HN výkonný riaditeľ spoločnosti FlixBus pre Česko a Slovensko Pavel Prouza.

Európa nám je už malá. Chystáme sa do Ameriky
Zdroj: flixbus.com

Vaša spoločnosť sa pýši tým, že ponúka atraktívne ceny cestovných lístkov. Ako dokážete pri tomto biznis modeli prevádzkovať svoje služby?
V tomto prípade je dôležité sa na to pozerať z komplexného pohľadu. Momentálne máme už prakticky pokrytú celú Európu. A aj z tohto dôvodu dokážeme siete optimalizovať. To znamená, že autobus, ktorý nie je súčasťou sietí, by tak logicky mohol najazdiť len nižší počet kilometrov a bude menej vyťažený. V našej sieti je vyťaženosť vždy optimalizovaná do tej miery, že sa nám vďaka tomu podarí zraziť naše vlastné náklady na kilometre nižšie, ako sa to darí niektorým iným dopravcom. Ale takisto na Slovensku v tom hrá úlohu element vstupu na trh a s tým spojené akcie. Naším cieľom je dostať maximum ľudí do našich autobusov, aby si vôbec vyskúšali cestu s nam

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.