Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2017, 00:00

V Česku sú vianočnými hitmi roboty a dráčik

Sviatočné šialenstvo v nákupných centrách sa nesie najmä v znamení nákupov pre deti.

V Česku sú vianočnými hitmi roboty a dráčik
Zdroj: Reuters

Prvá adventná nedeľa je už za nami a vianočné nákupy sa stávajú bežnou témou spoločenskej konverzácie. Čo pod stromček svokre alebo kamarátovi, ktorý na prvý pohľad už všetko má, sa môže stať neriešiteľným problémom. Mnoho ľudí ho vyrieši balíčkom kozmetiky zo supermarketu alebo fľaškou drahého alkoholu, ostatne, ako každý rok.


Pritom nápad a dobrý tip, čo nakoniec do sviatočného papiera zabaliť, je základ vianočných sviatkov bez stresu v obchodných centrách i bez trémy, čo asi obdarovaný na darček vybraný na poslednú chvíľu vôbec povie.


Vianoce v Českej republike patria k najobľúbenejším sviatkom, oslavuje ich až 96 percent obyvateľov a deväť z desiatich Čechov pravidelne dodržiava vianočné tradície ako sviatočnú večeru a zdobenie domácnosti za počúvania vianočných kolied. Tento rok Česi plánujú minúť na sviatky okolo desaťtisíc korún, čo je v porovnaní s minulým rokom o pätinu viac.


Pre deti drak či netopier
Každoročne myslia Česi najviac na svoje deti, pre ktoré sú ochotní minúť najvyššie sumy z vianočného rozpočtu. Celkom 19 percent z nich uvádza, že na vianočnú nádielku pre najmenších členov rodiny chce minúť š

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.