Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2021, 21:46

FBI neprehľadávala dom Deripasku, ale obydlia jeho príbuzných, tvrdí hovorkyňa

Americké médiá predtým informovali, že FBI prehľadávala dom vo vlastníctve ruského oligarchu Olega Deripasku.

FBI neprehľadávala dom Deripasku, ale obydlia jeho príbuzných, tvrdí hovorkyňa
Zdroj: Reuters

Utorková razia americkej FBI v príbytkoch príbuzných ruského oligarchu Olega Deripasku vo Washingtone súvisí so sankciami americkej vlády voči tomuto miliardárovi blízkemu ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Vyplýva to z informácií agentúry TASS, ktoré poskytla Deripaskova hovorkyňa Larisa Beľajevová.

Americké médiá predtým informovali, že FBI prehľadávala dom vo vlastníctve Deripasku.

"FBI vykonáva domové prehliadky u príbuzných Olega Deripasku. Oleg Deripaska nie je majiteľom týchto domov," uviedla hovorkyňa.

Ruský magnát vlastní údajne aj nehnuteľnosť na newyorskom Manhattane, tam však podľa spravodajcu TASS americké orgány nezasahovali.

Deripaska podniká v ropnom priemysle a je jedným z dvoch desiatok ruských oligarchov, na ktorých americké ministerstvo financií uvalilo sankcie ešte v apríli 2018.

Ako dôvod vtedy uviedlo podozrenia z prania špinavých peňazí, "vyhrážok smrťou voči konkurentom v podnikaní, nelegálneho odpočúvania vládneho predstaviteľa, vymáhania peňazí a vydierania". Deripaska následne americké ministerstvo financií zažaloval, avšak federálny súd žalobu zamietol.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.