Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2021, 16:55

Evergrande je o krok bližšie k bankrotu. Dohoda o predaji podielu developera stroskotala

Krach transakcie presahujúcej dve miliardy eur podkopáva nádej, že sa čínskej spoločnosti podarí vyhnúť bankrotu.

Evergrande je o krok bližšie k bankrotu. Dohoda o predaji podielu developera stroskotala
Zdroj: Reuters

Zadlžená čínska realitná spoločnosť China Evergrande dnes oznámila krach dohody o predaji zhruba polovičného podielu v divízii pre správu majetku Evergrande Property Services.

Hodnota transakcie mala predstavovať približne 20 miliárd hongkonských dolárov (približne 2,2 miliardy eura). Krach dohody podkopáva nádej, že sa firme China Evergrande podarí vyhnúť bankrotu, napísala agentúra Reuters.

China Evergrande o predaji podielu rokovala s firmou Hopson Development. Obe strany dnes ale v samostatných hláseniach pre burzu uviedli, že sa nedokázali dohodnúť na podmienkach dohody.

Obchodovanie s akciami spoločností China Evergrande, Evergrande Property Services a Hopson bolo v súvislosti s pripravovanou transakciou od štvrtého októbra pozastavené. Predpokladá sa, že sa obnoví vo štvrtok, napísala agentúra Reuters.

Spoločnosť China Evergrande, ktorej celkové záväzky presahujú 300 miliárd dolárov (zhruba 6,6 bilióna Sk), v poslednej dobe opakovane nedokázala včas uhradiť úroky u svojich dlhopisov. Panujú obavy, že krach podniku by mohol mať širšie dôsledky na finančný systém a ekonomiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.