Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2021, 13:20

Evergrande sa podarilo splatiť milióny dolárov z úrokov. Developer nateraz zažehnal hrozbu bankrotu

Čínsky developerský gigant splatil úroky z dolárových dlhopisov ešte v tolerančnom období.

Evergrande sa podarilo splatiť milióny dolárov z úrokov. Developer nateraz zažehnal hrozbu bankrotu
Zdroj: Reuters

Čínsky developerský koncern China Evergrande splatil úroky z dolárových dlhopisov za viac než 83 miliónov amerických dolárov pred termínom. Uviedli to v piatok čínske štátne médiá.

Podľa vládneho denníka Securities Times, na ktorý sa odvolala agentúra Reuters, firma splátku vo výške 83,5 milióna dolárov (71,75 milióna eur) poslala ešte vo štvrtok 21. októbra na účet v Citibank.

To znamená, že vlastníci dlhopisov sa k peniazom dostanú do soboty 23. októbra, keď sa čínskej firme končí 30-dňové tolerančné obdobie. Evergrande mala pôvodne úroky splatiť 23. septembra, pre finančné problémy ich však uhradiť nedokázala.

Ak by tak neurobila do konca tolerančného obdobia, oficiálne by to znamenalo bankrot. Podľa analytikov však informácia o zaplatení úrokov z dlhopisov problémy firmy ani zďaleka nerieši, iba odkladá na neskoršie obdobie.

Evergrande totiž už trikrát nezaplatila úroky z dlhopisov, pričom platba vo výške 83,5 milióna dolárov bola prvou. Ďalšie 30-dňové tolerančné obdobie vyprší spoločnosti na budúci týždeň a ďalšie v prvej polovici novembra.

Evergrande, ktorej dlh presahuje 300 miliárd dolárov, plánovala časť peňazí získať z predaja polovičného podielu vo svojej divízii správy majetku. Podiel mala kúpiť americká developerská spoločnosť Hopson Development Holdings, ako však Evergrande tento týždeň oznámila, rokovania sa skončili neúspechom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.