Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.11.2021, 11:56

Odborníci znížili predpoklady. Ekonomický rast Nemecka bude v tomto roku menší, ako očakávali

Poradcovia vo svojej jesennej správe počítajú v tomto roku s nárastom hrubého domáceho produktu o 2,7 percent.

Odborníci znížili predpoklady. Ekonomický rast Nemecka bude v tomto roku menší, ako očakávali
Zdroj: TASR/AP

Zbor ekonomických poradcov spolkovej vlády očakáva v tomto roku slabší rast. S prudkou expanziou po minuloročnom prepade spôsobenom koronakrízou počítajú až na budúci rok.

Poradcovia vo svojej jesennej správe, ktorú v stredu predložili kancelárke Angele Merkelovej, počítajú v tomto roku s nárastom hrubého domáceho produktu o 2,7 percent. Ešte v marci prognózovali zvýšenie o 3,1 percent.

Nemecká ekonomika síce pokračovala počas leta v expanzii, ale jej zotavovanie zabrzdili problémy s dodávkami. Po normalizácii priemyselnej produkcie a dopytu po službách v budúcom roku by sa malo tempo rastu ekonomiky zrýchliť. Prognóza poradcov spolkovej vlády počíta v roku 2022 s nárastom HDP o 4,6 percent.

Existujú však významné riziká ohrozujúce ekonomický rast. Medzi ne patria pretrvávajúce problémy v rámci dodávateľských reťazcov alebo zhoršenie pandemickej situácie počas zimy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.