Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.11.2021, 09:23

Najzadlženejší čínsky developer China Evergrande predáva svoj podiel v Hengtene, nedokáže splácať úroky

Akcie držané v Hengtene predáva so zľavou 24 percent z ich stredajšej záverečnej ceny na burze.

Najzadlženejší čínsky developer China Evergrande predáva svoj podiel v Hengtene, nedokáže splácať úroky
Zdroj: Reuters

Krachom ohrozený čínsky developer China Evergrande predáva celý podiel v streamovacej službe HengTen. Dostane zaň 2,13 miliardy hongkonských dolárov. Firma je v problémoch, pretože len s ťažkosťami spláca úroky na svojich úveroch.

Najzadlženejší čínsky developer predá akcie držané v Hengtene so zľavou 24 percent z ich stredajšej záverečnej ceny na burze. Novým majiteľom sa stane spoločnosť Allied Resources Investment Holdings. O HengTene sa podľa BBC niekedy píše ako o čínskom Netflixe.

Dvadsať percent hodnoty transakcie bude splatných do piatich pracovných dní od dátumu uzavretia zmluvy a zostávajúca časť obchodu bude dokončená do dvoch mesiacov, oznámila China Evergrande.

​Dodala, že predajom svojho zostávajúceho 18-percentného podielu v HengTene bude tratiť vyše miliardy dolárov. Časť podielu - 5,7 percenta - v tejto streamovacej službe predala Evergrande už minulý týždeň, v prepočte za zhruba 145 miliónov dolárov.

Čínsky realitný sektor, ktorý je hlavným motorom hospodárskeho rastu, tento rok prudko oslabil. Peking sa v obavách z finančných rizík rozhodol zasiahnuť proti špekulantom a zadlženým developerom.

Ceny nových domov v krajine prvýkrát za šesť rokov klesli. China Evergrande dlhuje viac ako 300 miliárd dolárov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.