Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2021, 20:57

Ceny ropy výrazne klesli a dostali sa najnižšie za šesť týždňov

Za poklesom cien ropy stojí prijímanie nových protipandemických opatrení.

Ceny ropy výrazne klesli a dostali sa najnižšie za šesť týždňov
Zdroj: Reuters

Ceny ropy na konci týždňa výrazne klesli a dostali sa najnižšie za 6 týždňov. Dôvodom je prijímanie nových protiepidemických reštrikcií, ktoré podporili obavy zo spomalenia dopytu.

Barel (159 litrov) americkej ropy WTI s decembrovým kontraktom sa v piatok o 19.01 h SEČ predával s mínusom 2,77 USD alebo 3,51 percenta po 76,24 USD (67,64 eura), keď predtým jeho cena padla až na 75,37 USD, čo bolo najmenej od 7. októbra.

Januárový kontrakt na severomorskú ropnú zmes Brent sa oslabil o 2,39 USD alebo 2,94 percenta na 78,85 USD za barel. Cena Brentu padla až na 78,15 USD za barel, čo bolo najmenej od 1. októbra.

Oba referenčné druhy ropy, WTI aj Brent, zrejme zaznamenajú štvrtý týždňový pokles po sebe, čo je najdlhšia takáto negatívna séria od marca 2020.

Negatívny vplyv na ceny zlata majú predovšetkým správy o nových protipandemických reštrikciách. Napríklad Rakúsko v piatok ohlásilo nový lockdown.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.