Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2021, 17:00

Wall Street Journal kritizuje demokratov: Pretekajú sa, kto vymyslí hlúpejší argument

  • Demokrati bývajú úplne zúfalí, keď majú vymyslieť nejaký nový prípad nekalých obchodných praktík ako dôvod silného rastu cien mäsa.
  • Píše sa v komentári prestížneho amerického denníka.
  • Pre tentokrát za to vraj môžu samotní šéfovia hydinární.
Wall Street Journal kritizuje demokratov: Pretekajú sa, kto vymyslí hlúpejší argument
Zdroj: Reuters

Demokrati amerického prezidenta Joea Bidena stále hľadajú vinníkov, ktorí stoja za vysokým rastom cien.

Niektoré zdôvodnenia zaznievajúce z ich úst sú trochu hlúpe, píše vo svojom komentári redakčná rada amerického ekonomického denníka The Wall Street Journal (WSJ).

Televízny program naživo 

Americký moderátor David Letterman mával program nazvaný Stupid Pet Tricks (hlúpe triky s domácimi miláčikmi), kde predvádzal domáce zvieratá a ich často prihlúpe kúsky, ku ktorým ich naviedli ich majitelia.

"Nedávno sme si na to spomenuli, keď tak politici vymýšľajú nové spôsoby, ako zvádzať infláciu na všetko možné, iba nie na svoju vlastnú politiku," píše v komentári denník.

"Prezident Biden viní kartel OPEC z toho, že ťaží veľmi málo. Amerických producentov ropy a plynu potom obviňuje, že manipulujú trhom. Ale naším obľúbeným hlúpym trikom s infláciou je snaha Elizabeth Warrenovej z minulého týždňa zvaliť vinu za drahú večeru na Deň vďakyvzdania na producentov hydinového mäsa,“ poznamenala redakčná rada.

"Američania platia za moriaka na Deň vďakyvzdania rekordné ceny, zatiaľ čo veľké hydinárske podniky vyplácajú miliardy na dividendách. Svojim šéfom zvyšujú platy a vytvárajú obrovské zisky. Tieto firmy zneužívajú svoje postavenie na trhu. Ja žiadam ministerstvo spravodlivosti, aby to vyšetrilo," tweetovala pred Dňom vďakyvzdania Warrenová, ktorá je demokratickou senátorkou za štát Massachusetts.

Takto to podľa nich asi vyzerá 

Demokrati bývajú úplne zúfalí, keď majú vymyslieť nejaký nový prípad nekalých obchodných praktík ako dôvod silného rastu cien mäsa, pokračuje komentár prestížneho amerického denníka.

"My by sme si podľa nich mali predstavovať tučných a veselých šéfov veľkých hydinární, ako sedia okolo stola, alebo možno pri videohovore cez Zoom, a hovoria: Tak teraz to tým našim zákazníkom napálime. Tu máme plán. Na jeden deň v roku zvýšime ceny základných potravín, aby ich to poriadne naštvalo. To je skvelý nápad. Jasne, takto to urobíme." 

"Pani Warrenová možno učila na Harvarde. Ale zrejme si mysli, že Američania sú hlupáci," uzatvára svoj komentár redakčná rada WSJ.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.