Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2021, 12:59

Tkáč investoval do podielu v EC Investments. Pokračuje v konsolidácii majetku do J&T Capital Partners

Finančník Patrik Tkáč, jeden z najbohatších Slovákov, investoval do podielu v spoločnosti, ktorá pôsobí v oblasti e-commerce.

Tkáč investoval do podielu v EC Investments. Pokračuje v konsolidácii majetku do J&T Capital Partners
Zdroj: Peter Mayer

Spoluzakladateľ finančnej skupiny J&T Finance Group Patrik Tkáč pokračuje v konsolidácii svojho majetku do holdingu J&T Capital Partners, v ktorom má podiely na spoločných podnikateľských projektoch s Danielom Křetínskym. Holding o tom informoval ČTK.

J&T Capital Partners popri už skôr kúpenému 44 percentnému podielu v Energetickom a priemyselnom holdingu aktuálne investoval do podielu v spoločnosti EC Investments.

Tá spoluvlastní účasti v spoločnostiach podnikajúcich v sektore e-commerce, ako sú on-line porovnávač Heureka alebo internetový predajca potravín Košík.cz.

Viacero investícií

EC Investments v súčasnosti tiež stále patrí minoritný podiel v skupine Mall Group, ktorý je však predmetom nedávno podpísanej predajnej transakcie s poľskou e-commerce jednotkou spoločností Allegro.

Ďalšie investície smerovali do účasti na spoločnosti Supratuc 2020, spoločného podniku s poprednou španielskou maloobchodnou skupinou Eroski.

Supratuc 2020 je jednotkou v predaji potravín na Baleárskych ostrovoch a patrí medzi štyri najväčšie reťazce v Katalánsku. V oboch týchto regiónoch pod značkami Eroski a Caprabo prevádzkuje sieť viac ako 480 predajní.

Portfólio J&T Capital Partners sa rozšírilo aj o investíciu do podielov vo futbalových kluboch. Tú tvorí popri pražskej futbalovej Sparty najmä minoritný podiel v anglickom futbalovom klube West Ham United.

Na ekonomických benefitoch holdingu J&T Capital Partners sa môžu nepriamo podieľať aj kvalifikovaní investori fondu J&T Arch Investments.

Patria k najbohatším na Slovensku a v Česku

Bratislavský rodák Tkáč patrí k najbohatším ľuďom v Česku aj na Slovensku, jeho majetok vlani časopis Forbes odhadol na 600 miliónov eur.

V posledných rokoch sa Tkáč pohybuje najmä v štruktúrach okolo investičnej skupiny J&T, ktorú pred viac ako dvoma dekádami spoluzakladal.

Na ceste do vyšších poschodí biznisu mu pomohol jeho otec Jozef. Křetínsky je podľa minuloročného rebríčka časopisu Forbes jedným z najbohatších Čechov s majetkom v hodnote 78 miliárd korún.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.