Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.12.2017, 17:17

RegioJetu sa otvárajú brány na poľské železnice

V budúcom roku očakáva český dopravca viac než 30-percentný nárast počtu cestujúcich vo svojich vlakoch.

RegioJetu sa otvárajú brány na poľské železnice

Súkromný dopravca RegioJet získal poľský certifikát bezpečnosti. Spoločnosti sa tak otvára možnosť vstupu na poľské železnice.

"Certifikát bezpečnosti potvrdzuje, že RegioJet splnil národné predpisy a aj požiadavky vyplývajúce z príslušnej legislatívy EÚ na zaistenie bezpečnosti železničnej prepravy na území Poľska," vysvetlil hovorca firmy Aleš Ondrůj.

Certifikát je podľa neho nevyhnutný na to, aby mohol dopravca v budúcnosti požiadať o pridelenie kapacity na svoje prípadné spoje na území Poľska.

"RegioJet aktuálne spája Poľsko s Českou republikou autobusovými spojmi, a to na linke Ostrava - Krakov, a tiež medzinárodnou autobusovou linkou Praha - Vroclav - Varšava a späť," vymenoval Ondrůj.

V budúcom roku pritom dopravca očakáva viac než 30-percentný nárast počtu cestujúcich vo svojich vlakoch. A to hlavne vďaka novým spojom na trase z Prahy cez Brno do Viedne alebo Bratislavy, ktoré spoločnosť predstavila od zmeny cestovného poriadku 10. decembra tohto roku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.