Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2017, 11:42

Lekárne Penty sa stanú jednotkou na rumunskom trhu

Dr. Max v súčasnosti prevádzkuje v strednej a východnej Európe viac ako 1300 lekární s celkovými tržbami 1,25 miliardy eur.

Lekárne Penty sa stanú jednotkou na rumunskom trhu
Zdroj: Pavol Funtál

Sieť lekární Dr. Max patriaca investičnej skupine Penta kupuje skupinu A&D Pharma, ktorá v Rumunsku vlastní siete lekární Sensiblu, Punkt a tiež veľkoobchodnú spoločnosť Mediplus. Transakcia ešte podlieha schváleniu miestneho protimonopolného úradu. Ak ju potvrdí, Dr. Max sa dostane medzi TOP 4 maloobchodné lekárenské reťazce v Európe.

Dr. Max od júna prevádzkuje v Rumunsku 31 lekární pod obchodnou značkou Arta. Skupinu kupuje prostredníctvom spoločnosti Glebi Holdings plc. s celkovým počtom 631 lekární, pozíciou lídra vo veľkoobchode a tiež ako poskytovateľ marketingových a predajných služieb sa tak Dr. Max stane jednotkou na rumunskom trhu.

„Akvizíciou skupiny A&D Pharma Dr. Max výrazne posilňuje svoju prítomnosť v strednej Európe. Stáva sa významným poskytovateľom lekárnickej starostlivosti, ktorý využíva celú škálu predajných kanálov,“ uviedol holdingový riaditeľ skupiny Dr. Max, Leonardo Ferrandino. A&D Pharma v Rumunsku zamestnáva 4500 ľudí, rok 2016 uzavrela s tržbami vo výške 964 miliónov eur.

Dr. Max v súčasnosti prevádzkuje v strednej a východnej Európe viac ako 1300 lekární s celkovými tržbami 1,25 miliardy eur. Aktuálnou akvizíciou presiahnu tržby skupiny 2,3 miliardy eur, firma bude zamestnávať viac ako 12-tisíc ľudí. Dr. Max momentálne prevádzkuje 423 lekární v Českej republike, 273 lekární na Slovensku a 103 lekární v Srbsku. V Poľsku prevádzkuje necelých 400 lekární. Zároveň pripravuje expanziu na taliansky trh. Ďalší rozvoj siete je pravdepodobný najmä v strednej, južnej a východnej Európe.

TASR informoval hovorca skupiny Penta Gabriel Tóth.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.