Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.12.2017, 00:00

Trumpova reforma sa dotkne aj Európy

Zatiaľ je však otázne, zmenu v daniach podpíše ešte tento rok.

Trumpova reforma sa dotkne aj Európy
Zdroj: Reuters

Od čias Ronalda Reagana Spojené štáty takú veľkú daňovú reformu nezažili. Hoci ju americký prezident Donald Trump prezentuje ako úspech, jeho kritici mu vyčítajú, že ťažko sa rodiaca reforma zvýhodní najmä bohatých. No odborníci poukazujú na to, že hoci bohatých až tak nezvýhodní, môže priviesť tých, ktorí sú v zahraničí, naspäť do Spojených štátov. „Vysoké sadzby daní neznamenajú automaticky vysoké príjmy štátu, najbohatším sa až tak veľmi nepomôže,“ tvrdí Rudolf Marec zo Slovenskej komory daňových poradcov. Podľa neho ich to skôr môže prilákať späť. Nová korporátna daň totiž ukončuje súčasný celosvetový systém zdanenia ziskov všetkých korporácií so sídlom v Amerike, bez ohľadu na to, kde sa získavajú. Tým sa zladí daňový poriadok Spojených štátov amerických s väčšinou ostatných priemyselných krajín. Opatrenia tiež predídu množstvu stratégií na boj proti daňovým únikom. Hlavným bodom reformy je trvalé zníženie dane z prí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.