Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.01.2018, 00:00

Reťazec Subway v USA uzavrel stovky pobočiek. Uškodil mu aj spor o kvalitu kuracieho mäsa či nekvalitná zelenina

Reťazec Subway v USA uzavrel stovky pobočiek. Uškodil mu aj spor o kvalitu kuracieho mäsa či nekvalitná zelenina
Zdroj: Reuters

Bagety Subway v Spojených štátoch zhorkli zákazníkom aj samotným franšízantom. Sťažujú sa na nekvalitné suroviny alebo extra lacnú ponuku. Pochybnosti vzbudzuje aj hromadné uzavieranie pobočiek. Najväčší fastfoodový reťazec na svete prechádza na svojom domácom trhu v USA krízou. Predajca sendvičov, ktoré si zákazník môže naplniť podľa svojej chuti, uzavrel počas minulého roka viac než 900 amerických pobočiek. „Niektoré reštaurácie zatvárajú, aby mohli otvoriť v nových lokalitách a v novom dizajne. Niektoré to potrebujú, keďže majú dizajn už nevyhovujúci potrebám zákazníkov,“ povedala pre Lidové noviny Irena Očková, hovorkyňa fast foodu pre strednú a východnú Európu.


Odpor zo všetkých strán
Podľa kritikov však reťazec dopláca na svoju marketingovú stratégiu a neschopnosť popasovať sa s požiadavkami dnešných stravníkov. Proti vedeniu spoločnosti Subway, ktorú v 60. rokoch založil Fred DeLuca ako zdravší variant k tučným fast foodom, sa teraz postavili aj samotní franšízanti.


Tým sa nepáčilo opätovné zavedenie trojcentimetrového sendviča za päť dolárov (v prepočte asi 4,15 eura). Petíciu požadujúcu stiahnutie extra veľkých bagiet, kto

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.