Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2018, 00:00

Škodovky vedú u susedov v predaji. Česi ich vlani kúpili 84-tisíc. Najpopulárnejším modelom bola Octavia

Škodovky vedú u susedov v predaji. Česi ich vlani kúpili 84-tisíc. Najpopulárnejším modelom bola Octavia
Zdroj: netcarshow (ilustračná snímka)

Záujem Čechov o nákup nových osobných áut rastie a podľa odhadov sa nezastaví ani v tomto roku. Vlani sa v Česku predalo rekordných 272-tisíc nových áut. Zákazníkov na nákup motivuje rastúca ekonomika, zvyšovanie miezd a nízka nezamestnanosť. Najobľúbenejšie sú SUV automobily so štvrtinovým podielom, nasleduje nižšia stredná trieda s 21 percentami.


V decembri síce predaj medziročne klesol o deväť percent, aj tak sa vlani predalo 271 595 nových áut. Vyplýva to z údajov Zväzu dovozcov automobilov. Podľa analytika PwC Vojtěcha Opleštila sa počty novoregistrovaných áut vlani zvýšili oproti roku 2016 o tri až osem percent. Opleštil sa však skôr prikláňa k nižšiemu variantu. Súčasná ekonomika totiž naráža na svoje limity, najmä čo sa týka nedostatku zamestnancov.


Škoda všade naokolo
Najpredávanejším autom bola

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.