Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Recykláciu papierových téglikov si zaplatíte. Takto hrozia britskí úradníci tamojším milovníkom kávy. Každú minútu ich obyvatelia ostrovného kráľovstva vyhodia približne 500. Ročné skóre tak predstavuje 2,5 miliardy kusov vyhodených téglikov.


Ak by plánovaný zákon začal platiť, bola by na kávu či iný horúci nápoj so sebou uvalená 10-percentná daň. Vybrané financie by mali následne slúžiť na rozšírenie recyklačných miest pre problematické obaly.


Hory odpadkov
Po vypití totiž nádoba predstavuje neriešiteľný recyklačný rébus. „Ide o takzvaný kompozitný obal. Papierové jadro s plastovou vnútornou vrstvou,“ vysvetľuje hovorkyňa spoločnosti Eko-kom Lucie Mullerová. V modrej nádobe na papier tak prázdny téglik skončiť nemôže. Britskí zákonodarcovia však chcú zájsť so svojimi požiadavkami ešte ďalej. V

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.