Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2018, 10:33

Niki Lauda sa dostane späť k svojim aerolinkám

O Aerolinky Niki malo záujem niekoľko spoločností.

Niki Lauda sa dostane späť k svojim aerolinkám

Bývalý pretekár Formuly 1 Niki Lauda znovu získa rakúsku nízkonákladovú leteckú spoločnosť Niki, ktorú pred rokmi založil. Rakúski veritelia jeho ponuku jednomyseľne podporili. Uvádza to dnešné oznámenie oboch konkurzných správcov.

Padá tak plánovaný predaj podniku britskej skupine International Airlines Group (IAG), ktorý už skomplikoval súdne spory ohľadom riešenia insolvencie aeroliniek.

Dva súdy v januári rozhodli, že konkurzné konanie bývalej súčasti Air Berlin sa presunie z Nemecka do Rakúska. Otvorili tak dvere ďalším záujemcom ako Ryanair a Lauda.

"Dnes skoro ráno sa víťazom transparentného výberového konania stala spoločnosť Laudamotion GmbH," uvádza stručné vyhlásenie konkurzných správcov Ully Reischovej a Lucasa Flöthera. Podrobnosti o ponuke zverejnené neboli.

Lauda založil firmu Niki v roku 2013, podnik však následne prevzala nemecká letecká spoločnosť Air Berlin, ktorá vlani skrachovala. Na prevzatie aeroliniek Niki sa v októbri dohodla najväčšia nemecká letecká spoločnosť Lufthansa, transakciu však zrušila kvôli negatívnemu postoju Európskej komisie.

Potom sa na kúpe prepravcu dohodla britská letecká skupina International Airlines Group (IAG). Za skrachovanú firmu ponúkla 20 miliónov eur a bola ochotná poskytnúť jej ďalšie finančné prostriedky vo výške až 16,5 milióna eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.