Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2018, 15:31

Južná Kórea zasiahla voči kryptomenám, Bitcoin reagoval strmým pádom

Južná Kórea je tretím najväčším svetovým trhom s kryptomenami.

Bitcoin
Zdroj: Reuters

Južná Kórea zakázala používať anonymné bankové účty k transakciám v digitálnych menách, aby zabránila ich zneužívaniu na kriminálne účely. Ide napríklad o pranie špinavých peňazí, alebo daňové úniky. Hodnota Bitcoinu v reakcii dopoludnia klesla z 11 000 dolárov na 10 179 dolárov, čo je najnižšia úroveň za tri mesiace. 

Krajina, ktorá je po Japonsku a USA tretím najväčším svetovým trhom kryptomien, sa týmto krokom priblíži legislatíve na ostatných trhoch. Nové opatrenie má nadobudnúť účinnosť budúci týždeň.

Držitelia digitálnych mien budú musieť viesť bankový účet pod svojím menom. Na domácom trhu kryptomien nebudú smieť obchodovať osoby mladšie ako 19 rokov a cudzinci, ktorí nemajú v krajine otvorený bankový účet.

Neskôr môžu byť zavedené ešte prísnejšie opatrenia. Južná Kórea uvažuje o zákaze obchodov s kryptomenami.

Ministerstvo financií sa tiež snaží nájsť spôsoby, ako zdaniť obrovský trh. Rast Bitcoinu o 1 500 percent v minulom roku vyvolal v krajine značný dopyt po digitálnych menách, prilákal na investovanie radu ľudí vrátane študentov a žien v domácnosti a vyvolal obavy zo závislosti na hazardu.

V Južnej Kórei sa denne uskutoční až 20 percent všetkých transakcií s Bitcoinom. Kryptomenami sa tu obchoduje s až 30-percentnou prirážkou. Z dôvodu cenových výkyvov a absencie regulácie sú investori vystavení veľkému riziku.

Český analytik hovorí o tom, že Bitcoin sa opäť môže dostať na vlnu rastu:

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.