Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2018, 22:18

Svetovú banku po 15 mesiacoch opúšťa hlavný ekonóm, mal nezhody so zamestnancami

Viacerým zamestnancov vraj tiež prekážal svojou neokrôchanosťou.

Svetovú banku po 15 mesiacoch opúšťa hlavný ekonóm, mal nezhody so zamestnancami
Zdroj: Reuters

Hlavný ekonóm Svetovej banky (SB) Paul Romer sa po 15 mesiacoch rozhodol odísť z funkcie. Podľa denníka Financial Times (FT) to vyplýva z internej komunikácie banky. Romerovo pôsobenie v tejto inštitúcii sprevádzali nezhody so zamestnancami, napríklad pokiaľ ide o spôsob písania správ či metodológie. Viacerým zamestnancov vraj tiež prekážal svojou neokrôchanosťou, píše denník.

Prezident Svetovej banky Jim Yong Kim v dnešnej správe určenej zamestnancom podľa FT uviedol, že 62-ročný Romer sa rozhodol s okamžitou platnosťou odstúpiť z funkcie a vrátiť sa na post profesora na Newyorskej univerzite.

"Paul je vynikajúci ekonóm a bystrý jedinec. Viedli sme rad dobrých rozhovorov," uviedol Kim. "Oceňoval som Paulovu úprimnosť a otvorenosť a viem, že okolnosti svojho odchodu ľutuje," dodal.

Svetová banka bola pôvodne založená na pomoc krajinám postihnutým druhou svetovou vojnou. V súčasnosti je jej hlavnou úlohou znižovať chudobu prostredníctvom pôžičiek vládam alebo súkromným subjektom rozvojových a stredne bohatých krajín. Okrem peňazí poskytuje aj technickú pomoc a poradenské služby. Banka je vlastnená členskými krajinami, podiely zodpovedajú hospodárskej sile krajín.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.